KrainaGSM
0

Dowiedz się jak działa akcelerometr w telefonie 

Współczesne smartfony niewątpliwie są przedłużeniem naszych zmysłów, traktujemy je, jako zastępczą pamięć, zlecamy im kolejne zadania i liczymy, że nie zawiodą nas w żadnej sytuacji. Nowe media przylgnęły do nas na dobre, a nowe nazewnictwo atakuje nas z każdej strony. Dowiedz się, czym jest i jak działa akcelerometr w telefonie i daj sobie szansę pełnego wykorzystania możliwości posiadanego smartfona.

 

Czym jest akcelerometr?

Obco brzmiąca nazwa nie zdradza żadnych szczegółów, a Ty chcesz wiedzieć, czym jest akcelerometr? Początkowo chętnie stosowany w poduszkach powietrznych, dzisiaj przeniósł się do smartfonów, tabletów i smartwatchów. Akcelerometr, potocznie zwany przyspieszeniomierzem precyzyjnie bada ruch urządzeń, w których został umieszczony. Jego rola nie kończy się jednak na tym zadaniu, przekonaj się, za co jeszcze odpowiada akcelerometr w telefonie.

 

Zadania akcelerometru

Mimo że większość użytkowników smartfonów nie zdaje sobie sprawy z obecności akcelerometrów w urządzeniach, z których korzystają, nie zmienia to faktu, że one nie tylko są, ale przede wszystkim – spełniają bardzo ważne zadania. Akcelerometry z niezwykłą dokładnością rejestrują wszystkie, również najmniejsze drgania telefonu po to, byś mógł robić wyraźne zdjęcia także w niesprzyjających warunkach. Stabilizacja obrazu jest ważna również podczas kręcenia filmów za pomocą telefonu, bez czujników nie byłaby ona możliwa. Akcelerometr w telefonie pozwala wykryć położenie urządzenia, dzięki czemu automatycznie dostosowuje orientację wyświetlanego obrazu, a Ty możesz bez przeszkód korzystać z funkcji auto-obracanie.

Akcelerometr spełnia istotne funkcje, skupiając się przede wszystkim na tym, by zapewnić Ci komfort użytkowania smartfonu i pozwolić w pełni wykorzystać jego funkcje. Doskonałe zdjęcia, niezawodne nagrania, obsługa prostego kompasu i swobodne dostosowanie orientacji wyświetlanego obrazu – to wszystko pozwoli Ci cieszyć się posiadanym sprzętem, zapewni wygodę korzystania i sprawi, że razem z Twoim smartfonem stworzycie doskonały duet. Akcelerometr w telefonie to doskonałe rozwiązanie dla współczesnych użytkowników, czyli tych, którzy żyją w pośpiechu i chcą łapać każdą chwilę, by zawsze o niej pamiętać. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablon Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium