KrainaGSM
0

Korzystanie z Internetu w telefonie daje duże możliwości, często jednak jest mało praktyczne. Ciężko Ci odnaleźć się w witrynie sklepu lub portalu na ekranie smartfona? Uruchom laptop i nie martw się brakiem dostępu do sieci! Sprawdź, jak podłączyć Internet z telefonu do laptopa i ciesz się nowymi możliwościami.

Nowe technologie są proste!

Korzystanie z Internetu z telefonu za pośrednictwem laptopa wydaje Ci się trudne? Na szczęście to tylko pozory. Pomożemy Ci opanować tę praktyczną umiejętność na trzy sposoby, byś w każdej sytuacji mógł czuć się pewnie.

1. Jedną z najprostszych i najpopularniejszych metod jest połącznie się z laptopem za pomocą hotspot WiFi. Smartfon, by mógł działać jak tradycyjny router, wymaga odpowiedniej konfiguracji. Zależnie od posiadanego modelu telefonu poszczególne kroki będą inne, w każdym jednak konfiguracji należy dokonać wybierając w menu ustawienia. Po wykonaniu kolejnych niezbędnych kroków punkt dostępu powinien zostać odpowiednio nazwany, a następnie udostępniony wybranym urządzeniom. Dostęp możesz dodatkowo zabezpieczyć, decydując się na ustawienie hasła znanego wyłącznie zainteresowanym osobom. Z udostępnioną siecią połączysz się z poziomu komputera.

2. Prostym, jednak najrzadziej wybieranym sposobem, jest połączenie z siecią za pomocą Bluetooth. Dlaczego najrzadziej? Tak uzyskane połączenie jest nietrwałe, szybko i często zostaje zerwane, a uzyskana prędkość Internetu jest bardzo niska. Jak jeszcze można podłączyć Internet z telefonu do laptopa, by uzyskane połączenie było zadowalającej jakości? Sprawdź trzeci i ostatni sposób!

3. Internet z telefonu możesz podłączyć do laptopa korzystając z kabla USB i z jego pomocą uzyskać połączenie z siecią. Uzyskanie połączenia będzie możliwe dzięki dokonaniu odpowiedniej konfiguracji w ustawieniach smartfonu. Podobnie jak w punkcie pierwszym, w menu należy wybrać opcje ustawień i tam wprowadzić potrzebne zmiany. Następnie należy podłączyć telefon do laptopa korzystając z kabla.

Który sposób jest najlepszy?

Najwygodniejszym i najczęściej wybieranym sposobem podłączenia Internetu z telefonu do laptopa jest połączenie za pomocą hotspot WiFi. Brak kabla USB daje swobodę korzystania z komputera, bateria w telefonie jednak szybko się rozładowuje, a samo połączenie nie jest tak szybkie jak w telefonie. Połączenie z siecią za pomocą Bluetooth nie jest trwałe, jednocześnie jest wolne. Najszybszy transfer zapewnia połączenie z wykorzystaniem kabla USB, dodatkowo bateria telefonu jest bez przerwy zasilana. Sposób, w jaki podłączysz Internet z telefonu do laptopa zależy od Twoich osobistych preferencji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablon Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium