KrainaGSM
0

Twój smartfon jest niemal tak samo zapracowany, jak Ty – pomaga Ci znaleźć drogę, pośredniczy w kontaktach z przyjaciółmi, zapisuje Twoje spotkania i wspomnienia. Żeby mógł sprawnie funkcjonować, warto dbać o niego od początku, czyli od pierwszego ładowania baterii w telefonie.

Trzykrotne, pełne rozładowanie jest konieczne – prawda czy mit?

Kiedy na rynku pojawiły się pierwsze telefony komórkowe, panowało powszechne przekonanie, że baterię należy trzykrotnie rozładować, czyli inaczej mówiąc, sformatować wówczas będzie bardziej wydajna. Utrzymywała się także opinia odnosząca się do szkodliwego wpływu tak zwanego „podładowania” baterii, czyli podłączenia zasilania, gdy jej poziom osiągał przykładowo 70%. Jeśli zastanawiasz się, czy porady są nadal aktualne, odpowiadamy – już nie. Zależy Ci, by Twój smartfon był maksymalnie wytrzymały i funkcjonalny? Poznaj aktualne sposoby dbania o baterię telefonu i ciesz się jego pełnymi możliwościami.

Poprawne ładowanie baterii litowo-jonowych

Przyzwyczajenia, które towarzyszyły nam podczas używania starych modeli telefonów, wyposażonych w baterie niklowo-kadmowe są już nieaktualne, co więcej współcześnie wykorzystywane baterie litowo-jonowe kierują się zupełnie odwrotnymi zasadami. Poznaj je, by wiedzieć, jak powinno przebiegać pierwsze i każde kolejne ładowanie baterii w telefonie:

1. nie należy dopuszczać do całkowitego rozładowania się akumulatora – kiedy smartfon informuje nas o niskim poziomie baterii, należy podłączyć go do zasilania;

2. „podładowywanie” smartfonów, gdy poziom baterii jest nadal wysoki w przypadku baterii litowo-jonowych nie wpływa, w przeciwieństwie do starych modeli, negatywnie na akumulator telefonu;

3. nie musisz pamiętać, by odłączyć telefon od źródła zasilania, kiedy poziom naładowania baterii osiągnie 100%, ponieważ proces ładowania automatycznie zostaje zatrzymany. Szkodliwe może być natomiast nagrzewanie się podłączonego do zasilania telefonu.

Informacje na temat ładowania baterii litowo-jonowych

Pierwsze ładowanie baterii w telefonie, jak również każde kolejne, powinno być przeprowadzone przy użyciu wyłącznie oryginalnych ładowarek. Zamienniki mogą, niestety, negatywnie wpływać na pracę smartfona. Pamiętaj, by nie rozładowywać całkowicie baterii urządzenia, nie jest to korzystne dla modeli litowo-jonowych, czyli tych powszechnie wykorzystywanych w smartfonach. Zastanawiasz się, czy możesz korzystać z telefonu w czasie, gdy ten się ładuje? Oczywiście możesz, musisz się jednak liczyć z jego mniejszą wydajnością.

Pierwsze ładowanie baterii w telefonie miało ogromne znaczenie w przypadku modeli z bateriami niklowo-kadmowymi. Jak jest teraz? Oczywiście jest istotne – zarówno pierwsze, jak i każde kolejne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablon Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium