KrainaGSM
0

Korzystanie z telefonu komórkowe to nasza codzienność. Dzięki smartfonom możemy być na bieżąco z informacjami, stale rozmawiać ze znajomymi, słuchać muzyki i korzystać z nawigacji. To ostanie przydaje się szczególnie podczas podróży autem. Wtedy też bateria naszego urządzenia może się szybciej rozładować i bez odpowiedniego zabezpieczenia, nie dotrzemy na miejsce. Dlatego koniecznie zaopatrz się w odpowiedni sprzęt. Jaka ładowarka samochodowa będzie dla Ciebie?

Zapalniczka samochodowa

Jedynym miejsce w samochodzie, do którego możesz podłączyć jakieś urządzenie ładujące, jest zapalniczka. W jej miejscu umieszczasz adapter, a następnie za pomocą kabla możesz podładować swój smartfon. Bez sprawnie działającej zapalniczki nie będzie to możliwe. Takie ładowanie przebiega raczej bez problemów i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jeśli korzystasz z telefonu podczas jazdy, to być może nie uda Ci się doładować mocniej baterii, ale przynajmniej utrzymasz jej poziom. Więc jeśli zastanawiasz się, jaka ładowarka samochodowa będzie dla Ciebie, to wybierz taką o dużej mocy.

Jedno gniazdo czy dwa?

Ładowarki samochodowe umożliwiają ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Cały myk polega na tym, że tylko jedno gniazdo działa z dużą mocą, co pozwala sprawnie naładować baterię. Każde kolejne jest o wiele słabsze i można za jego pomocą jedynie podtrzymać stan baterii, tak, by nie rozładowywała się bardziej. Jaka ładowarka samochodowa działa w ten sposób? Np. taka z dwoma otworami. Jeden z nich ma moc 2100mAh, a drugi tylko 1000mAh. Dlatego koniecznie zwracaj uwagę, z którego gniazda korzystasz.

Ładowarki przyszłości

Już teraz istnieją samochody, które mają wbudowaną ładowarkę indukcyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz podczas jazdy odłożyć telefon w specjalnym miejscu, a pole elektromagnetyczne zrobi resztę. Ten sposób ładowania wciąż jest jeszcze ograniczony, bowiem urządzenie nadal musi być podłączone do źródła prądu. Dlatego, jeśli nie wiesz jaka ładowarka samochodowa będzie dla Ciebie dobra, nie czekaj na nową technologię, tylko wybierz jedno z dostępnych już, powszechnie stosowanych urządzeń.

Warto podkreślić, że korzystanie ze smartfona podczas jazdy samochodem powinno być ograniczone do minimum. Można oczywiście śledzić nawigację, natomiast wszelkie rozmowy mogą odbywać się tylko przy użyciu zestawu głośnomówiącego. Najlepiej jednak skupić się tylko na bezpiecznej jeździe do celu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablon Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium