KrainaGSM
0

Producenci urządzeń elektronicznych zalewają rynek coraz bardziej udoskonalonymi urządzeniami. Nowe czujniki i aplikacje, mają ułatwić życie użytkownikom. Producenci operują trudnymi nazwami. Większość posiadaczy smartfonów zwyczajnie się w nich gubi i nie wie, czy dana funkcja jest mu rzeczywiście potrzebna. Tak też jest z tajemniczym czujnikiem Halla w telefonie. Co to jest? I jak działa?

Co to jest czujnik Halla?

Czujnik Halla w telefonie to jeden z wielu sensorów. Działa na zasadzie efektu Halla, czyli zjawiska fizycznego, które zostało odkryte w drugiej połowie XIX w. przez naukowca o tym samym nazwisku. Czujnik jest wykorzystywany do wykrywania i ustalania natężenia lokalnego pola magnetycznego. Co ta teoria oznacza dla współczesnego użytkownika smartfona? Za każdym razem, kiedy podnosi etui pokrowca smartfon się wybudza, a ekran zaczyna świecić, kiedy je opuszcza urządzenie, przechodzi w stan uśpienia.

Kiedy zadziała czujnik Halla?

Czy czujnik Halla w telefonie zadziała zawsze? Nie, musisz posiadać odpowiednie etui z magnesem. Jeden magnes jest umieszczony w telefonie, a drugi w pokrowcu. Czujnik Halla działa wtedy, nastąpi zmiana natężenia pola magnetycznego. To właśnie dlatego telefon w odpowiednim momencie gaśnie i zaczyna pracę, kiedy podnosisz etui. Nie wszystkie modele dostępnych na rynku telefonów wykorzystują czujnik Halla. Zależy ci na usypianiu telefonu po zamknięciu etui. Zapoznaj się z informacjami od producenta i sprawdź, czy model, który posiadasz, ma wbudowany ten sensor.

Fajny efekt i oszczędność energii

Czy czujnik Halla w telefonie jest rzeczywiście potrzebny? Sensor ten ma wiele zalet, które znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie telefonu. Oto niektóre z nich.

Efekt wizualny

Czujnik Halla to na pewno ciekawy efekt estetyczny i wizualny. Rozświetlanie się wyświetlacza, tuż po podniesieniu klapki etui wygląda bardzo widowiskowo.

Oszczędność energii

Smartfony towarzyszą nam w codziennym życiu. Ile razy zdarzyło ci się odłożyć telefon na dłużej i nie wyłączyć wyświetlacza? Pół biedy, jeżeli masz uruchomioną funkcję samoczynnego wygaszania. Wtedy po paru minutach, ekran wygasi się sam. W przeciwnym razie nieużywany zużywa tylko energię, co prowadzi do szybszego rozładowania się urządzenia. Dzięki czujnikowi Halla nie musisz pamiętać o wyłączaniu wyświetlacza. Wystarczy, że zamkniesz etui, a sensor „pomyśli” za ciebie.

Wygoda

Czujnik Halla w telefonie to niezaprzeczalna wygoda. Nie musisz uruchamiać wyświetlacza przy pomocy przycisku w smartfonie. Myślisz, że to nic takiego? Ile razy zdarzyło ci się ściągać rękawiczkę na mrozie, by sprawdzić godzinę na wyświetlaczu? Ile razy włączałeś światło w środku nocy, bo nie mogłeś znaleźć przycisku, a nie pamiętałeś, czy nastawiłeś budzik? Czujnik Halla to rozwiązanie powyższych sytuacji. Wystarczy otworzyć etui.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablon Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium