KrainaGSM
0

Jadąc na wakacje, aparat zostawiasz w domu, tłumacząc, że nie jest Ci potrzebny dodatkowy bagaż? Od kiedy nasze smartfony zostały wyposażone w funkcję robienia zdjęć, aparat na dobre zakurzył się na półce. Jeśli marzysz o doskonałych fotografiach ze wspólnie spędzonego czasu, jednak nie chcesz nosić aparatu, sprawdź, jak robić dobre zdjęcia telefonem i uzupełniaj kolejne albumy!

Telefon zdecydowanie wystarczy!

Aparat w Twoim smartfonie ma więcej możliwości, niż mógłbyś przypuszczać. Zanim kolejny raz odmówisz uwiecznienia wspólnych chwil, tłumacząc się kiepskim sprzętem, sprawdź jego specyfikacje i koniecznie zaglądnij do instrukcji. Będziesz zaskoczony, jak wiele nowych opcji odkryjesz! Zanim w kilku krokach wykonasz pierwsze, udane zdjęcie smartfonem, dokładnie wyczyść obiektyw i sprawdź, jak robić dobre zdjęcia telefonem.

Dobre zdjęcia to wbrew pozorom wcale nie takie trudne zadanie. Chcemy Ci zdradzić pięć trików na doskonałe ujęcia, wyłącznie z wykorzystaniem aparatu w telefonie.

1. Umiejętnie korzystaj z lampy błyskowej

Często rezygnujesz z robienia zdjęć w pokoju, zniechęcając się niekorzystnym światłem? Włączenie żarówki tylko pogarsza sprawę, a zdjęcie wchodzi żółte? Skorzystaj z lampy błyskowej! Przysłoń jej światło niewielkim papierkiem, a uzyskany w ten sposób obraz będzie doskonały i równomiernie oświetlony.

2. Korzystaj ze światła słonecznego!

Jeśli liczysz na rozświetlone, nasycone zdjęcie, ustaw fotografowany obiekt w sąsiedztwie światła. Żywe, intensywne kolory nie będą potrzebowały filtra.

3. Kadruj i szukaj odpowiedniego ujęcia

Zanim zrobisz zdjęcie, nie bój się szukać odpowiedniego ujęcia. Mocne zbliżenia i szerokie kadry są teraz na czasie! Nie zniechęcaj się - nikt nie powiedział, że dobre zdjęcie pojawi się od razu.

4. Zatrzymaj się na moment!

Jeśli ciągle zastanawiasz się, jak zrobić dobre zdjęcie telefonem, usiądź spokojnie, weź oddech i… zrób zdjęcie. Kiedy się wiercisz, chodzisz i masz problem z utrzymanie równowagi, nie wymagaj od aparatu, by wykonywał swoją pracę perfekcyjnie.

5. Zadbaj o ostrość

Jeśli masz możliwość samodzielnego ustawienia ostrości, czas z tej możliwości skorzystać. Takie rozwiązanie pomoże Ci zapanować nad smartfonem i samodzielnie zadbać o jakość wykonywanych zdjęć.

Robienie dobrych zdjęć telefonem to umiejętność niezwykle praktyczna! Kiedy opanujesz najważniejsze zasady, z pewności dostrzeżesz różnicę w jakości wykonywanych ujęć. To będzie znak, że nadszedł czas na kolejną lekcję!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablon Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium